co to pwa

Progressive Web Apps, po polsku nazywane jako aplikacje progresywne, stały się dobrą opcją dla aplikacji mobilnych – natywnych oraz hybrydowych. Podczas kiedy tworzenie aplikacji mobilnej jest długie, natomiast także tworzy duże wydatki pracy paru deweloperów, Progressive Web Application nie potrzebuje tak wielkich nakładów pieniężnych.

Co znaczy termin PWA?

PWA to skrót od terminów Progressive Web App (tłumacząc na język polski: Progresywna Aplikacja Internetowa). Jej zamiarem jest zagwarantowanie najdoskonalszej klasy odbioru stron internetowych poprzez wszelkie systemy operacyjne, natomiast również bez względu na jakość połączenia z internetem. Po przejściu na stronę rodzaju PWA, zawartość aplikacji przechowywana jest w myśli narzędzia. Dzięki zarejestrowanym określonym, powtórne wejście na stronę PWA może odbyć się także w trybie offline. To stanowi wyższość stron PWA nad pozostałymi typami stron internetowych.

Zamiarem PWA jest wypełnienie luki pomiędzy stronami internetowymi natomiast aplikacjami mobilnymi, przez wykorzystywanie innowacyjnych technik takich jak powiadomienia push, działanie w trybie offline, lub ekrany powitalne. Ich ostatecznym zamiarem jest gwarantowanie sprawnego wyjścia, jakie będzie dostosowywało się zarówno do komputerów stacjonalnych jak również narzędzi przenośnych. Większość spośród nich funkcjonuje jak strona internetowa, jaka może zostać pobrana jako skrót na monitor główny smartfona czy tabletu, po czym wykorzystywana dokładnie stamtąd.

Jak funkcjonuje PWA?

Na samym wstępie należałoby zaznaczyć, iż PWA może funkcjonować zarówno online, jak również offline. Dzieję się tak, gdyż po wejściu użytkownika na tego rodzaju stronę, jej zawartość zapisuje się w pamięci narzędzia. Przy następnych odwiedzinach nie ma zatem konieczności powtórnego wczytywania informacji. Całość czy ustalona część witryny może być pokazywana bez dostępu do internetu. PWA Web App może zostać dodana na monitorze smartfona w formie normalnej aplikacji czy zainstalowana na laptopie.

Przeczytaj również:  Prawdziwy powód, dla którego warto rozważyć inwestycje w IT

PWA – przyszłość aplikacji internetowych

Progresywne aplikacje webowe to proponujące mnóstwo możliwości poszerzenie tradycyjnych stron internetowych. Stwarzają one konkretne uczucie zabezpieczenia, powiększając potencjał sprzedażowy. Także gwarantują dobre User Experience przez podniesienie komfortu wykorzystywania. Wszelkie te działania zmierzają do naprawy wskaźników oraz większego zainteresowania użytkowników na stronie.

PWA jest łatwiej wprowadzać w wielkich korporacjach, gdyż front-end aplikacji może działać z każdym back-endem. Aplikacja progresywna to niezależna instancja, jaka łączy się z back-endem za pomocą API. Gwarantuje nam to bezpieczeństwo zastosowania oraz elastyczność. By korzystać z progressive web apps nie musimy nic ściągać z AppStore ani Google Play. Aplikacja PWA ściąga się prosto na telefon z konkretnego URLa oraz jest zdolna do funkcjonowania w parę sekund.

Jak podnieść lojalność Klientów?

PWA w znacznym stopniu wspomaga w lojalizowaniu Klientów. Jeśli zaproponujemy konkretnemu Klientowi tę aplikację oraz zapisze on sobie ją na ekranie telefonu, wówczas także cały czas jest ona dla niego dostępna. Widząc ją często w czasie dnia na telefonie, zapisuje sobie markę w pamięci oraz po pewnym momencie będzie ona łączona z dobrą grupą artykułów. Wówczas także jest niezwykle duże prawdopodobieństwo, iż jeśli będzie potrzebował artykułu z branży, w jakiej pracujemy – dokona on zakupu oczywiście u nas, klikając w aplikację, ponieważ ją już zna oraz kojarzy tego dostawcę.

Zalety zastosowania PWA

Ważne zalety, jakie daje wykorzystanie PWA, to komfort wykorzystywania, mniejsze obciążenie serwera, dopasowanie do własnych potrzeb. Także, z punktu widzenia handlowego to dobre rozwiązanie dla zoptymalizowania wydatków. Nie jest ponieważ potrzebne angażowanie specjalnych zespołów przeznaczonych do obsługi wersji webowej oraz do aplikacji. Prócz tego, uzyskiwanie innych użytkowników staje się znacznie tańsze oraz łatwiejsze. W wypadku standardowych mobilnych aplikacji trudne stają się takie sprawy, jak długi czas aktualizacji lub konieczność pobierania poprzez app store.

Przeczytaj również:  Co to jest Bootstrap?
robert

Autor robert

Programista C# z kilkuletnim doświadczeniem. Swoje doświadczenie zdobywał tworząc oprogramowanie dla dużych światowych korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *