Obecnie marka Apple jest jedną z wiodących w dziedzinie sprzętu elektronicznego. Produkty, takie jak Macbook Pro, IPhone’y czy AirPods to chętnie wybierane i niezawodne urządzenia, które mają wielu zwolenników na całym świecie. Nic więc dziwnego, że w niejednym sklepie internetowym znaleźć można produkty tej marki.

Dlaczego Macbook jest dobrym wyborem i co sprawia, że modele Pro są tak popularne? Zastanówmy się.

Modele MacBooka Pro oraz Air – jaka jest różnica?

Nowy Macbook Pro 14, podobnie jak nieco mniejszy MacBook 13 M1 to popularny wybór wśród osób, decydujących się na zakup laptopa. Czym jednak różni się Pro od wersji Air? Zasadniczo podstawową cechą różniącą modele jest przeznaczenie. Macbook Air Apple M1 to produkt doskonały dla uczniów, studentów, pracowników biurowych czy do użytku domowego. Z kolei wersja Pro to model zaawansowany. Posiada nowoczesne, profesjonalne rozwiązania techniczne oraz dużą ilość GB pamięci RAM. Macbook Pro 16 cali z 8-rdzeniowym procesorem Intel Core i9 lub nowszym M1 albo inny model Pro to świetny wybór dla grafików, edytorów video, graczy lub po prostu osób, które cenią sobie najwyższą jakość i wygodę podczas korzystania z notebooka, którą gwarantują rozwiązania takie jak na przykład gładzik Force Touch czy udoskonalony mechanizm nożycowy.

Nowy Apple MacBook Pro – co go wyróżnia?

 Ich nowoczesny procesor CPU to gwarancja wysokiej jakości działania, podobnie jak czip M1 (choć w niektórych modelach wciąż można znaleźć procesor Intel Core). Wybierając warto zwrócić na to uwagę – od Intel Core w MacBookach zdecydowanie lepiej sprawdza się właśnie M1. Dobrze jest pamiętać, że nowe modele MacBooków Pro w dobrej cenie znaleźć można na https://lantre.pl/. Wygodny czytnik linii papilarnych to rozwiązanie, które jest stosowane w notebookach Apple i ułatwia korzystanie z nich. Dzięki touch ID korzystanie z urządzenia jest znacznie wygodniejsze. Macbook Pro to także wygodne pisanie na klawiaturze. Nowoczesny touch bar proponuje najbardziej przydatne polecenia, co z kolei oznacza mniej naciśnięć klawiszy, zaś udoskonalony mechanizm nożycowy sprawia, że pisanie jest ciche a klawisze responsywne. Warta uwagi jest także ułatwiająca pracę nocą podświetlana klawiatura, dostępna w modelach 14 i 16 Pro. W nowych modelach znaleźć można także wyjątkowy gładzik force touch. Warto pamiętać, że wbudowany napęd optyczny nie jest już dostępny, dlatego osoby chcące używać płyt na notebooku muszą go dokupić osobno. Wysoka jakość obrazu z technologią, która automatycznie zmienia balans bieli dopasowując temperaturę barw to gwarancja doskonałej grafiki.

Przeczytaj również:  Czym jest SaaS?
robert

Autor robert

Programista C# z kilkuletnim doświadczeniem. Swoje doświadczenie zdobywał tworząc oprogramowanie dla dużych światowych korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *