Monitor gamingowy zakrzywiony zyskuje popularność wśród graczy na całym świecie. Charakterystyczna krzywizna urządzenia znacznie wpływa na wrażenia wizualne sprawiając, że środowisko gry staje się znacznie bardziej immersyjne. Jeśli jednak chodzi o najlepsze monitory do gier, istotnym parametrem jest częstotliwość odświeżania ekranu, a monitor gamingowy 240 Hz zdaje się być coraz bardziej popularny. Wprowadzenie takiego monitora do swojego zestawu gamingowego może dostarczyć użytkownikowi jeszcze większych wrażeń. Co jednak warto wiedzieć o takim rozwiązaniu? Jak monitor gamingowy o częstotliwości 240 Hz wypada w porównaniu z urządzeniem, jakim jest monitor 144 Hz gamingowy? Dowiedz się więcej.

Monitor gamingowy 240 Hz i częstotliwość odświeżania

Zanim omówione zostaną zalety urządzenia, jakim jest monitor gamingowy 240 Hz, warto omówić często pojawiające się tu pojęcie, a dokładniej częstotliwość odświeżania. Co to takiego i dlaczego jest istotna w przypadku monitorów dla graczy?

Częstotliwość odświeżania mówi nam o tym, z jaką częstotliwością na ekranie monitora w trakcie sekundy pojawia się nowa klatka. Im wyższa częstotliwość odświeżania, tym bardziej płynna i responsywna będzie toczona rozgrywka. By jeszcze lepiej zobrazować to, z jaką częstotliwością odświeżania ma się do czynienia w przypadku najlepszych monitorów do gier, warto zwrócić uwagę, że częstotliwość odświeżania w tradycyjnych monitorach wynosi zwykle 60 Hz. Natomiast najlepsze monitory do gier mogą pochwalić się częstotliwością odświeżania 144 Hz, 165 Hz czy właśnie 240 Hz.

Monitor 144 Hz gamingowy a monitor 240 Hz

Monitor 144 Hz gamingowy zdaje się stawać standardem wśród fanów gier komputerowych. W ofercie marki Samsung można oprócz niego znaleźć monitory o częstotliwości odświeżania 165 Hz, a nawet 240 Hz. Dla kogo takie rozwiązanie okaże się odpowiednie?

Przeczytaj również:  Ranking TOP 3 filmów o programistach

Monitor gamingowy 240 Hz oferuje jeszcze większą płynność ruchu i responsywność niż modele o częstotliwości odświeżania 144 Hz. To z kolei przekłada się na jeszcze lepsze wrażenia w trakcie gry. Takie rozwiązanie może okazać się idealne dla profesjonalnych graczy.

Monitor gamingowy zakrzywiony 240 Hz i jego zalety

W ofercie marki Samsung użytkownicy znajdą między innymi monitor gamingowy zakrzywiony o częstotliwości odświeżania 240 Hz. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Przede wszystkim jest to płynność ruchu i responsywność. Wysoka częstotliwość odświeżania, jaką oferuje 240 Hz sprawia, że każda wyświetlana na ekranie klatka staje się bardziej płynna i dokładna. Dzięki temu gracze mogą doświadczać dynamicznych akcji bez żadnych opóźnień. To z kolei ma bezpośredni wpływ na jakość rozrywki.

Kolejna zaleta, jaką posiada monitor gamingowy zakrzywiony to bardziej immersyjne doświadczenia użytkowników. Krzywizna ekranu sprawia, że zwiększa się pole widzenia gracza, a gra staje się bardziej realistyczna i emocjonująca. Użytkownik ma wtedy wrażenie, jakby znalazł się w samym środku akcji.

W przypadku monitorów gamingowych zakrzywionych marki Samsung warto zwrócić także uwagę na świetną rozdzielczość QHD (np. w modelu Odyssey OLED G9 G95SC 49″, DQHD, 240Hz, 0.03ms). Takie rozwiązanie zapewnia maksymalną przestrzeń i świetną widoczność szczegółów.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

robert

Autor robert

Programista C# z kilkuletnim doświadczeniem. Swoje doświadczenie zdobywał tworząc oprogramowanie dla dużych światowych korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *