Włącz Magician Software i dbaj kompleksowo o swój dysk SSD marki Samsung. Oprogramowanie jest funkcjonalne oraz uniwersalne – współpracuje zarówno z zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi dyskami SSD tego producenta.. Postaw na zmaksymalizowanie wydajności swojego nośnika oraz dzięki diagnostyce bądź na bieżąco z jego aktualnym stanem.

Samsung Magician – skuteczny w diagnostyce dysków SSD

Oprogramowanie Samsung Magician to odpowiedź na to, w jaki sposób dbać o swój dysk SSD. Z poziomu intuicyjnej w obsłudze aplikacji możesz wykonać skanowanie diagnostyczne – częściowe lub pełne (w zależności od aktualnych potrzeb). Dzięki temu rozwiązaniu zidentyfikujesz potencjalne problemy, co ułatwi ich rozwiązanie lub późniejsze zapobieganie ewentualnym awariom nośnika.

Ponadto, kontroluj S.M.A.R.T. (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology) i wykrywaj potencjalne awarie zanim w ogóle wystąpią. Pamiętaj, że jeśli przytrafi Ci się problem do rozwiązania, to do Twojej dyspozycji jest rozbudowana sekcja pomocy dostępna w Magician Software.

Z poziomu aplikacji możesz sprawdzać także aktualny TBW (Total Bytes Written). To parametr odpowiadający ilości wszystkich zapisanych bajtów na danym dysku. TBW pomaga w ocenie ogólnego stanu dysku. Warto wiedzieć, że dyski SSD marki Samsung posiadają w specyfikacjach informację o TBW, czyli określonej dokładnej ilości terabajtów, którą mogą zapisać. 

Samsung SSD Magician – optymalizuj i zwiększaj wydajność

Samsung Magician możesz przywracać swój dysk do stanu sprzed degradacji – wykorzystując w tym celu zwiększenie wydajności (TRIM). Wydajność zoptymalizujesz również poprzez tryb RAPID*, który oferuje inteligentne buforowanie danych w pamięci DRAM. 

Oprogramowanie Samsung Magician zapewnia możliwości sprawdzania sekwencyjnej i losowej prędkości odczytu oraz zapisu Twojego dysku SSD. Dane dotyczące transferu danych możesz porównywać z poprzednimi wynikami – przekonaj się czy Twój dysk uzyskuje wysoką wydajność. 

Przeczytaj również:  Strona internetowa dla gabinetu dentystycznego- dlaczego warto ją posiadać?

Spraw, aby Twój dysk miał wystarczającą ilość wolnego miejsca na rutynowe czynności (m.in. TRIM i Garbage Collection) poprzez zmianę rozmiaru partycji. Stosowanie rezerwowych bloków pamięci** poprawia wydajność oraz wydłuża żywotność dysku SSD.

*Tryb RAPID (Real-Time Accelerated Processing of I/O Data) jest w pełni wspierany przez takie wymagania systemowe jak: 1) System operacyjny Windows® 7 i jego wyższe wersje 2) 2 GB pamięci systemowej RAM lub więcej.

**Funkcja rezerwowych bloków pamięci nie jest obsługiwana przez Windows® XP. 

Jak zadbać o dane z Samsung Magician?

Samsung SSD Magician umożliwia m.in. szyfrowanie dysku*, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa Twoich poufnych danych. Jednocześnie z poziomu aplikacji masz podgląd na bieżące ustawienia zabezpieczeń oraz zyskujesz możliwość ich konfiguracji. Oprogramowanie Samsung Magician pomoże Ci również w bezpieczny oraz trwały sposób usuwać poufne dane. 

*Encrypted Drive (BitLocker Drive Encryption) to funkcja ochrony danych dostępna w systemach Windows® 8 Pro, Windows® 8 Enterprise i wszystkich wersjach systemu Windows® Server 2012.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

robert

Autor robert

Programista C# z kilkuletnim doświadczeniem. Swoje doświadczenie zdobywał tworząc oprogramowanie dla dużych światowych korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *