prosta aplikacja na rower za darmo

Nawigacja, planowanie i wybieranie najlepszej trasy czy licznik przejechanych kilometrów to najważniejsze funkcji aplikacji dla rowerzystów. Pozostaje pytanie, którą wybrać? Czy istnieje prosta aplikacja na rower za darmo? Sprawdź razem z nami!

Jazda na rowerze to rodzaj aktywności cieszący się niesłabnącą popularnością. Wiele osób wybiera ją, by zapewnić sobie niezbędną dawkę ruchu, zrzucić zbędne kilogramy lub po prostu szybko i bez problemów przemieszczać się w terenie. W zależności od tego, do jakich celów służy ci rower, możesz potrzebować aplikacji o odmiennych funkcjach – bardziej lub mniej rozbudowanej. Dla kogo zatem przeznaczona jest prosta aplikacja na rower za darmo?

Prosta aplikacja na rower za darmo – o czym pamiętać?

Nawet najprostsze darmowe aplikacje dla rowerzystów umożliwiają ustawienie nawigacji, czy znalezienie trasy rowerowej. Mają również liczniki, dzięki którym sprawdzisz, ile kilometrów przejechałeś, w jakim tempie i ile kalorii udało ci się spalić podczas treningu czy przejażdżki. Niezależnie od tego, czy posługujesz się iPhonem, czy Androidem, znajdziesz oprogramowanie, które spełni twoje wymagania.

Oczywiście, jeśli chcesz posiłkować się telefonem, musisz zadbać o odpowiednie oprzyrządowanie. Z całą pewnością przyda ci się uchwyt rowerowy na telefon. Dzięki niemu będziesz mógł wygodnie korzystać z poszczególnych funkcji aplikacji. Wybierz solidne akcesorium, ze stosownym systemem mocowania, wodoodporne i dobrze chroniące telefon. Warto postawić na uchwyt pasujący do różnych modeli telefonów. 

Prosta aplikacja na rower za darmo – kilka pomysłów

W sklepach Play oraz App Store jest sporo aplikacji na rower, dlatego każdy rowerzysta znajdzie tam coś dla siebie. Przede wszystkim jednak musi wiedzieć, czego dokładnie szuka, jakich funkcji potrzebuje. Które aplikacje warto wziąć pod uwagę?

  • MapMyRide mierzy ilość przejechanych kilometrów, czas pokonania trasy, a także ilość spalonych kalorii; dzięki aplikacji możesz tworzyć własne cele i monitorować postępy w ich realizacji;
  • Strava przeznaczona jest zarówno dla biegaczy, jak i rowerzystów; znajdziesz tu statystyki treningów, ustawisz cele, zapiszesz przebytą trasę, a także podzielisz się informacjami ze znajomymi;
  • Google Fit ściągniesz na smartfon z Androidem i iOS, zmierzysz aktywność rowerową, zapiszesz pokonane trasy;
  • Komoot pomoże ci sprawdzić, które trasy wycieczek są polecane na dane miesiące i jakie mają parametry; dzięki aplikacji dokładnie zaplanujesz wycieczkę i dopasujesz do swoich możliwości;
  • EXA Bike Tracker: Best Bike – Rower i Kolarstwo z nawigacją, miernikiem parametrów treningu i zapisem statystyk.
Przeczytaj również:  Ile czasu zajmuje i jaki jest koszt montażu kamer monitoringu?

Aplikacje rowerowe, czyli skuteczniejszy trening

Dzięki aplikacjom rowerowym twój trening jest jeszcze skuteczniejszy. Możesz śledzić swoje postępy, sprawdzać i wybierać najlepsze trasy, ale także motywować się wraz ze swoimi znajomymi. Wiele dostępnych narzędzi umożliwia łączenie się z mediami społecznościowymi, dlatego możesz dzielić się informacjami na temat treningów.

Jeśli zaczynasz i naprawdę potrzebujesz jedynie podstawowych funkcji w aplikacji, wybierz najprostsze i bezpłatne wersje. Większość z nich daje ci możliwość rozszerzenia usług po wykupieniu abonamentu. Sam musisz ocenić, czy na pewno potrzebujesz dodatkowych opcji.

robert

Autor robert

Programista C# z kilkuletnim doświadczeniem. Swoje doświadczenie zdobywał tworząc oprogramowanie dla dużych światowych korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *