montaż kamer monitoringu w domu

Ile czasu zajmuje i jaki jest koszt montażu kamer monitoringu? Z tym pytaniem boryka się wiele osób, które rozważają zakup oraz montaż monitoringu. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż na cenę monitoringu wpływa wiele czynników takich jak części podzespołów, ich typ, robocizna, oraz wiele innych. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej oraz sprawdzić co wpływa na cenę monitoringu.

Ile czasu zajmuje i jaki jest koszt montażu kamer monitoringu?

Wszystko tak naprawdę zależy od podzespołów oraz liczby zamontowanych kamer. Im wyższa jakość podzespołów, tym z reguły wyższa cena. Pamiętajmy jednak, że czasami, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa potrzeba więcej kamer, które oferują wysokiej jakości obraz. W przeciwnym razie narażamy się między innymi na:

1. Złej jakości nagranie, które może spowodować, że na przykład sprawca przestępstwa pozostanie nieuchwytny.

2. Monitoring nie obejmie wszystkiego, w wyniku czego powstaną tak zwane martwe pola, co mogą wykorzystać potencjalni przestępcy.

3. Osoba odpowiedzialna za ochronę danego obiektu zareaguje zbyt późno.

Pamiętajmy przy tym, że na przykład złodzieje również mają wiedzę na temat jakości różnego rodzaju monitoringów i jeżeli zorientują się, że mają do czynienia z kiepskiej jakości monitoringiem, który w dodatku nie obejmuje całej powierzchni, którą powinien ochraniać, to z pewnością to wykorzystają. Dlatego warto zakładać wysokiej klasy monitoring. Ma to również przełożenie na czas montażu monitoringu – im więcej podzespołów do zamontowania oraz im wyższy poziom ich zaawansowania, tym więcej czasu zajmie montaż monitoringu, a co za tym idzie, robocizna też ulegnie wzrostowi. Pamiętajmy jednak, że doświadczona ekipa montażowa dzięki posiadanej wiedzy, oraz odpowiedniemu doborowi sprzętu, może ten czas skrócić do absolutnego minimum. W ten sposób możemy nie tylko zaoszczędzić czas, ale również i pieniądze. Dlatego nie warto korzystać z ofert pozornie tanich monterów, gdyż po pierwsze, jakość świadczonych przez nich usług może być kiepska, po drugie, całość montażu będzie dłuższa niż w przypadku doświadczonej ekipy. Nie bez znaczenia na cenę pozostaje również odległość, jaką musi pokonać ekipa montażowa – im więcej kilometrów do przejechania, tym wyższa cena. Przykładowo montaż monitoringu w Piasecznie może różnić się cenowo od montażu monitoringu w Legionowie.

Przeczytaj również:  KSeF: kto będzie musiał wdrożyć elektroniczne fakturowanie?

Podsumowanie

Nie można jednoznacznie określić ile czasu zajmie montaż monitoringu, ponieważ wpływ na to ma wiele czynników. Bardzo podobna sytuacja jest z jego ceną. Pamiętajmy jednak, że ostateczna decyzja należy do nas, i to od nas zależy czy zechcemy mieć wysokiej klasy monitoring, założony przez wykwalifikowanych fachowców, czy też może kiepski, ale za to tani system zakładany przez amatorów, który tylko pozornie da nam poczucie bezpieczeństwa. Warto zatem zadać sobie pytanie, co jest dla nas cenniejsze- bezpieczeństwo i porządek, czy też pozorne oszczędności, które mogą skutkować różnego rodzaju przykrymi konsekwencjami.

robert

Autor robert

Programista C# z kilkuletnim doświadczeniem. Swoje doświadczenie zdobywał tworząc oprogramowanie dla dużych światowych korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *