xml do pdf

Dzięki XML można przesyłać wiele danych, tworzyć formaty informacji, konfigurować struktury i tworzyć dokumenty elektroniczne. Jednak pojawia się pytanie: jak otworzyć plik xml w pdf? Dziś zatem przedstawimy, jak w łatwy sposób przekonwertować plik XML do PDF.

Czym jest XML – jak otworzyć plik xml w pdf

Jest to rozbudowany język znaczników, który możemy wykorzystać w wielu sytuacjach. Czasami się zdarza, że chcemy zabezpieczyć plik XML przed dostępem niepowołanych osób. Sam plik bowiem jest kodowany zwykłym tekstem, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by otworzyć go w prostym, dowolnym edytorze tekstu. Dlatego czasami konieczne będzie odpowiednie zabezpieczenie go.

Najlepszym sposobem jest konwersja go do innego, bardziej zabezpieczonego formatu. Dlatego zastanowimy się, jak otworzyć plik xml w pdf. Poniżej prezentujemy proste sposoby na to.

Zobacz też: pcpro.pl/jak-otworzyc-plik-xml-w-pdf

Jak otworzyć plik xml w pdf – sposoby konwersji

PDFelement

Narzędzie to pozwala na proste konwertowanie plików XML do PDF. Znajdziemy tutaj sporo świetnych funkcji, dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie edycji dokumentów. Podczas konwersji plików XML do PDF można dostosować dane wyjściowe do swoich potrzeb.

Co ciekawe można nie tylko konwertować dane pliki ale także dodawać komentarze, znaki wodne czy zakładki.  Wiele osób korzysta z narzędzia, gdy jest proste, intuicyjne w obsłudze i ilość dodatkowych funkcji jest wręcz oszałamiająca. A największym plusem jest to, że aplikacja jest w pełni darmowa.

Jak otworzyć plik xml w pdf – krok po kroku

 • Wchodzimy na stronę aplikacji, skąd możemy ją pobrać i zainstalować na dysku własnego komputera
 • Otwieramy wybrany plik XML. Automatycznie powinien otworzyć się przeglądarce internetowej
 • klikamy opcję drukuj i ustawiamy Wondershare PDFelement jako drukarkę
 • drukujemy
 • po zakończeniu drukowania nasz plik zostanie otwarty automatycznie w programie PDFelement. Możemy zatem zapisać go jako plik PDF w dowolnym miejscu na naszym komputerze
Przeczytaj również:  Monitor gamingowy 240 Hz – zalety wyboru monitora gamingowego zakrzywionego

FreeFileConvert

Jest to narzędzie, z którego możemy korzystać online. Dzięki niemu można przekonwertować dowolne dokumenty do formatu PDF. Nie potrzeba wiele, wystarczy zaledwie kilka kliknięć.

Jeśli chodzi o formaty wejściowe, to jest ich cały ogrom, zarówno wideo, obrazy, dokumenty, archiwa czy wektory. Dodatkowe funkcje przyczyniają się do tego, że można kompresować, szyfrować, dzielić, deszyfrować.

Dużym plusem tego programu jest to, że można z niego korzystać z poziomu przeglądarki i nie ma potrzeby go pobierać. Potrzebujemy jedynie komputera i połączenia z internetem. Narzędzie pomaga w kwestii tego, jak otworzyć plik xml w pdf.

Jak przebiega proces krok po kroku:

 • Wchodzimy na stronę narzędzia
 • Gdy strona się załaduje, klikamy Wybierz plik i wybieramy plik XMP, który chcemy zaimportować
 • Wybieramy format docelowy i klikamy Konwertuj
 • Gdy narzędzie skończy prace, będziemy mogli pobrać plik PDF na dysk komputera

CoolUtils

Na koniec mamy jeszcze jedną aplikację. Dzięki niej można pliki XML przekonwertowywać do JSON, PDF i CSV oraz wiele innych typów formatów. Aplikacja jest prosta w obsłudze, interfejs jest przyjazny dla użytkownika.

Dodatkowym plusem jest to, że można konwertować kilka folderów z plikami XML na raz, a aplikacja zachowa w pełni strukturę folderów. Jeśli chodzi o to, jak otworzyć plik xml w pdf, to jest to tutaj niesamowicie proste i działa w obie strony.

W przeciwieństwie do poprzednich dwóch ta posiada jedynie 1 miesiąc darmowe korzystania, a potem należy ją kupić, by móc dalej korzystać z jej możliwości.

Jak wygląda konwersja plików:

 • Na początek należy pobrać i zainstalować aplikację CoolUtils
 • Wybieramy plik docelowy, który chcielibyśmy przekonwertować oraz format wyjściowy
 • Ustawiamy miejsce, w którym mają zapisywać się pliki i wprowadzamy najważniejsze informacje o dokumencie.
 • Po kliknięciu Start program rozpoczyna konwersję plików. Po jej zakończeniu możemy korzystać z plików
Przeczytaj również:  Zarządzanie łańcuchem dostaw a programowanie

Podsumowanie – jak otworzyć plik xml w pdf

Powyższe narzędzia pomagają na proste otwarcie pliku XML w PDF, dlatego warto z nich korzystać. Zarówno z wersji bezpłatnych, jak i płatnych, gdyż wszystkie mają swoje unikatowe funkcje.

robert

Autor robert

Programista C# z kilkuletnim doświadczeniem. Swoje doświadczenie zdobywał tworząc oprogramowanie dla dużych światowych korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *