automatyzacja rolnictwa

Uprawa pomidorów w szklarni wymaga trochę pracy, ale owocami tej pracy są pyszne pomidory, których smak wynagrodzi wszelkie trudności i niedogodności. Zanim jednak zaczniemy uprawiać, powinniśmy zapoznać się z pewnymi zasadami, których przestrzeganie zapewni nam sukces.

Uprawa pomidorów w szklarni — na co warto zwrócić uwagę?

Uprawa pomidorów w szklarni to długotrwały proces, który należy rozpocząć od planu. W małej szklarni musimy zwrócić na to szczególną uwagę – oprócz sadzonek musimy zaznaczyć przejścia, które pozwolą nam dotrzeć do każdej rośliny, najpierw opiekować się nimi, a  potem zebrać pomidory. Na tym początkowym etapie musisz również wybrać odpowiednią pożywkę do uprawy pomidorów. W najlepszym razie lekko kwaśne. Musimy również upewnić się, że jest  wolny od chwastów i zarazków. Po posadzeniu sadzonek (w odpowiedniej odległości, w zależności od wybranej odmiany) upewnij się, że mają odpowiednie warunki: odpowiednią temperaturę i nasłonecznienie, odpowiednią wilgotność i wysoką wilgotność. Wilgotność podłoża pozostaje niezmieniona. Do nawożenia pomidorów zaleca się stosowanie kompostu z pokrzywy, ten organiczny nawóz bardzo dobrze wpływa na ich wzrost i rezultaty. Wejdź na https://agropedia.pl/uprawa-pomidorow-w-szklarni jeśli szukasz wiedzy eksperckiej na temat uprawy pomidorów.

Jak ułatwić pracę w uprawie pomidorów?

Jeśli chcemy uprawiać pomidory, ale nie mamy wystarczająco dużo czasu, powinniśmy szukać rozwiązań, które pozwolą nam realizować marzenia bez rezygnacji z dotychczasowego trybu życia. W tym przypadku do uprawy musimy wybrać pewne odmiany, które nie wymagają dodatkowej pracy związanej z ciągłym wzrostem – np. usuwanie pędów wierzchołkowych lub podpieranie ich palikami. Jeśli nie mamy odpowiednio dużo czasu na samodzielne hodowanie sadzonek, możemy wybrać dostępne na rynku sadzonki od zaufanego ogrodnika. Warto również  zainwestować w automatyczny system nawadniania. Idealny byłby system nawadniania kroplowego. Zasada działania systemu opiera się głównie na zastosowaniu kroplowników blisko roślin. Woda jest dostarczana z kranu lub zbiornika, ale automatyczne nawadnianie rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy czujnik ceramiczny zasygnalizuje, że gleba jest już sucha.

Przeczytaj również:  Wszystko, czego potrzebuje programista do pracy z domu. Sprawdź, jak to sfinansować

Uprawa pomidorów  w szklarni nie jest taka trudna, jak się wydaje. Wszystko pójdzie dobrze jeśli będziesz przestrzegać pewnych zasad, będą smakować inaczej po zebraniu z krzaków! Wspaniałe zdrowie i  satysfakcja na talerzu to to, co czerpiemy z własnej uprawy pomidorów. Nawet jeśli jesteśmy amatorami, to uprawa w małej szklarni ogrodowej może nam przynieść satysfakcję.

Jakie jest główne zastosowanie robota w uprawach?

Główną zaletą stosowania robotów jest możliwość oceny wnikania patogenów na uprawy. Robot rozpoznaje niewidoczne dla ludzkiego oka zmiany w roślinach chorobotwórczych. W ten sposób uniknie dużych obrażeń i nie będzie w stanie rozprzestrzenić się  na większą skalę w czasie. Stosowanie produktów fitosanitarnych odbywa się za pomocą specjalnych dysz porcelanowych tylko na chorych roślinach, z wyłączeniem całej rośliny. Ponadto minimalizowane są koszty i ryzyko podczas pracy.

Operatorzy opryskiwaczy są czasami narażeni na niebezpieczne chemikalia. Używając konwencjonalnej metody natryskowej, musi nosić specjalny kombinezon ochronny z respiratorem.

robert

Autor robert

Programista C# z kilkuletnim doświadczeniem. Swoje doświadczenie zdobywał tworząc oprogramowanie dla dużych światowych korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *